RSS feed for Gary
  • The Others

    ★★★

  • Planet of the Apes

    ★★½

  • Jurassic Park III

    ★★

  • Shaolin Soccer

    ★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★

  • The Fast and the Furious

    ★★★

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★

  • Shrek

    ★★★½

  • The Mummy Returns

    ★★★★

  • Blow

    ★★★★

  • Spy Kids

    ★★

  • A Knight's Tale

    ★★★½

  • The Mexican

    ★★★

  • The Tailor of Panama

    ★★★

  • Hannibal

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Traffic

    ★★★★

  • Battle Royale

    ★★★★

  • Miss Congeniality

    ★★½

  • Cast Away

    ★★★½

  • Unbreakable

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Contender

    ★★★½

  • Red Planet

    ★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Remember the Titans

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Snatch

  • Hollow Man

    ★★★½

  • Ginger Snaps

    ★★★½

  • X-Men

  • Mission: Impossible II

    ★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★

  • Gladiator

  • High Fidelity

  • The Gift

    ★★★½

  • Final Destination

    ★★

  • Mission to Mars

  • Pitch Black

    ★★★★

  • The Sinister Saga of Making The Stunt Man

    ★★★

  • Cheeky

    ★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • Galaxy Quest

    ★★★★

  • The Green Mile

  • Magnolia

  • Dead or Alive

    ★★★½

  • End of Days

  • Sleepy Hollow

    ★★½

  • The World Is Not Enough

    ★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Audition

    ★★★★

  • For Love of the Game

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★½

  • Bowfinger

    ★★★★

  • The Sixth Sense

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Deep Blue Sea

    ★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★★½

  • Wild Wild West

    ★★

  • Big Daddy

    ★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★½

  • The Limey

    ★★★★

  • Election

  • The Mummy

    ★★★★

  • eXistenZ

    ★★★★

  • Jackie Chan: My Stunts

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★½