RSS feed for Gary

Gary has rated 31 films released in the 1960s.

  • The Haunting

    ★★★

  • The Whip and the Body

    ★★★½

  • Batman

    ★★★

  • Danger: Diabolik

    ★★★★½

  • Kill Baby, Kill

    ★★★½

  • Black Sabbath

    ★★★½

  • The Girl Who Knew Too Much

    ★★★★

  • Black Sunday

    ★★★★

  • The Producers

    ★★★★½

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★★

  • Modesty Blaise

    ★★

  • Wild in the Streets

    ★★★★

  • Sweet Charity

    ★★★★½

  • Easy Rider

    ★★★★

  • Blood and Black Lace

    ★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★