• The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Sherni

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

    ★★★

  • Seance

    ★★★

  • Light by Chance

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Joji

    ★★★

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★

  • Long Toast

  • Monster Hunter

  • Laxmii

  • Self-portrait 2020

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Swordsman

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Still Processing

    ★★★

  • Run Hide Fight

  • Milestone

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★

  • Imitation of Life

  • Tenet

  • dogs

    ★★★½

  • I Came Here To Make A Map

  • Farewell to the Seashore

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • 8:46

  • Just Before I Leave

  • Cyclic

  • Promised Lands

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Capone

  • Rhubarb

    ★½

  • Mrs. Serial Killer

    ★★½

  • Pause, Play, Repeat

  • I've Been Afraid

    ★★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★½

  • Deviation

    ★★½

  • France Against the Robots

  • Junky

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★½

  • Guilty

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Shepherdess and the Seven Songs

    ★★★

  • Thappad