RSS feed for Lee
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Deadly Eyes

Deadly Eyes

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Dark Side of The Moon

The Dark Side of The Moon

1990
×
★★
Edit this entry  
19
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Silent Rage

Silent Rage

1982
×
★★½
Edit this entry  
12
Hot Dog... The Movie

Hot Dog... The Movie

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Are Alive

The Dead Are Alive

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Truth

Truth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry