RSS feed for Lee

Lee has logged 258 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Michael McIntyre: Showtime

Michael McIntyre: Showtime

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Polisse

Polisse

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Box

The Box

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cuckoo

Cuckoo

2010
×
★★
Edit this entry  
11
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl

The Girl

2012
×
★★
Edit this entry  
10
Livid

Livid

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Angel of Evil

Angel of Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone

Gone

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chained

Chained

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Lovely Molly

Lovely Molly

2012
×
★★
Edit this entry  
04
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
ID:A

ID:A

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nightmare Factory

Nightmare Factory

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elfie Hopkins

Elfie Hopkins

2012
×
Read the review Edit this entry