Lester 🖤 has logged 46 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Doors

The Doors

1991
×
★★
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Edit this entry  
01
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry