courtneyfox has logged 263 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Shoes

The Christmas Shoes

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry