courtney ✨ has logged 52 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry