Sort by

Michael Jozef has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
15
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Gross Misconduct: The Life of Brian Spencer

Gross Misconduct: The Life of Brian Spencer

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
North Dallas Forty

North Dallas Forty

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kansas

Kansas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malice

Malice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry