Sort by
  • The Boulet Brothers' Halfway to Halloween TV Special

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Paint

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★★

  • Renfield

    ★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★

  • Slumberland

    ★★★★

  • Prey for the Devil

    ½

  • Halloween Ends

    ★★★★½

  • Huluween Dragstravaganza

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • V/H/S/99

    ★★★★★

  • The Devil Conspiracy

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Beast

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Out There Halloween Mega Tape

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★★