cultney has logged 11 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oleanna

Oleanna

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry