Sort by

cultney has logged 124 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Need You Dead!

I Need You Dead!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Michael

Michael

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Out There Halloween Mega Tape

Out There Halloween Mega Tape

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fool's Fire

Fool's Fire

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Huluween Dragstravaganza

Huluween Dragstravaganza

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Balto

Balto

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spice World

Spice World

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bob Hoskins in a coach talking about film 'Rainbow'

Bob Hoskins in a coach talking about film 'Rainbow'

×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rainbow

Rainbow

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry