RSS feed for covkate
  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Il signor Diavolo

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ½

  • Bird Box

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Malevolent

    ★★½

  • Fractured

    ★★★

  • The Witch in the Window

    ★★★

  • Hotel Gagarin

    ★★

  • Io sono Tempesta

    ★½

  • Just Believe

    ★★½

  • The Sermon

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Winchester

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Open House

  • Searching

    ★★★½

  • Blessed Madness

    ★★½

  • Slumber

    ★½

  • The Last Prosecco

    ★★★½

  • Terrified

    ★★★★

  • Marrowbone

    ★★★

  • The Girl in the Fog

    ★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Lodgers

    ★★

  • Kodachrome

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • The Blackwell Ghost

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Radius

    ★★½

  • Wish Upon

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • OtherLife

    ★★★

  • The Recall

    ★½

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Square

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • The Endless

    ★½

  • Life

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Small Town Crime

    ★★★½

  • Ignorance Is Bliss

    ★★½

  • The Bar

    ★★★

  • Marjorie Prime

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • The Discovery

  • Hi Stranger

  • Black Mirror: San Junipero

  • Within

  • Split

    ★★½

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Void

    ★★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★½

  • The Limehouse Golem

    ★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★