• Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Joe List: This Year's Material

  • Marmaduke

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • Moon Knight

  • RRR

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Windfall

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Kotaro Lives Alone

  • The Batman

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Moonfall

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • The House

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • Waffles + Mochi's Holiday Feast

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Encanto

  • Eternals

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

    ★★★½

  • 9/21/21

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Don't Breathe 2

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Tig Notaro: Drawn

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

    ★★★½

  • Jolt

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★★★