Sort by

Cow has logged 406 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes: 9012 Live

Yes: 9012 Live

1985
×
★★½
Edit this entry  
30
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Daffy's Rhapsody

Daffy's Rhapsody

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Zoom and Bored

Zoom and Bored

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Chow Hound

Chow Hound

1951
×
★★★
Edit this entry  
28
Tenacious D: For the Ladies

Tenacious D: For the Ladies

2007
×
Edit this entry  
28
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chad Daniels: Dad Chaniels

Chad Daniels: Dad Chaniels

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Winston

Winston

1987
×
Edit this entry  
27
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
Edit this entry  
26
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Stick Man

Stick Man

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
16
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Wind

Wind

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Killer of Fossil Gulch

The Killer of Fossil Gulch

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Light from Light

Light from Light

2019
×
Edit this entry  
11
The Gift

The Gift

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Bongo

Bongo

1947
×
Edit this entry  
07
Mickey and the Beanstalk

Mickey and the Beanstalk

1947
×
Edit this entry  
07
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
Edit this entry  
05
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
Edit this entry  
05
21 Years: Richard Linklater

21 Years: Richard Linklater

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Snowbrawl

Snowbrawl

2019
×
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry