Sort by

Cow has logged 493 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
Edit this entry  
31
Widows

Widows

2018
×
Edit this entry  
30
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Scrooge; or Marley's Ghost

Scrooge; or Marley's Ghost

1901
×
Edit this entry  
28
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Christmas Dream

The Christmas Dream

1900
×
Edit this entry  
28
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
Edit this entry  
25
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
Edit this entry  
20
Dance of the Seasons: Winter, Snow Dance

Dance of the Seasons: Winter, Snow Dance

1900
×
Read the review Edit this entry  
20
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read prior review Edit this entry  
17
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
Edit this entry  
17
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Edit this entry  
17
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
16
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
Edit this entry  
11
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
Edit this entry  
10
Platoon

Platoon

1986
×
Edit this entry  
10
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
Edit this entry  
08
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
Read the review Edit this entry  
06
Il Mostro di Frankenstein

Il Mostro di Frankenstein

1921
×
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Wild Hare

A Wild Hare

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elmer's Candid Camera

Elmer's Candid Camera

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Akakiri

Akakiri

2021
×
Edit this entry  
30
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Malice in the Palace

Malice in the Palace

1949
×
Edit this entry  
30
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Edit this entry