Sort by

Cow has logged 56 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Aeon

Aeon

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jailbreak

Jailbreak

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bureau 39: Kim's Cash Machine

Bureau 39: Kim's Cash Machine

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Stranded N Dangriga

Stranded N Dangriga

2013
×
★½
Edit this entry  
29
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Help

The Help

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
26
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dadli

Dadli

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Astrologer

The Astrologer

1975
×
Read the review Edit this entry  
19
Häxan

Häxan

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boat

The Boat

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chris Gethard: Career Suicide

Chris Gethard: Career Suicide

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Wings

Wings

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Traveler

The Traveler

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lost Okoroshi

The Lost Okoroshi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
El techo

El techo

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The 4 beers

The 4 beers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry