Sort by

Cow has logged 38 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Malice in the Palace

Malice in the Palace

1949
×
Edit this entry  
30
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Twins

The Twins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Duel

The Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★
Edit this entry  
19
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Hoboken Chicken Emergency

The Hoboken Chicken Emergency

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
Edit this entry  
14
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Faust

Faust

1926
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry