• Knives Out

    ★★★★★

  • The Laundromat

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Quality Time

  • Hair Love

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • L'Observateur

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Come to Daddy

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

  • Missing Link

    ★★★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★

  • Chad Daniels: Dad Chaniels

  • Shazam!

  • Captive State

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

  • Body at Brighton Rock

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • On My Mind

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • The Wandering Earth

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Light from Light

    ★★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Little Monsters

  • High Flying Bird

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Report

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

  • Polar

    ½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Kitbull

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Jobe'z World

    ★★½

  • The Last Laugh

  • Your Life as a Spy