• Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mortal Engines

  • Aquaman

  • Second Act

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Auntie Edna

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

    ★★★½

  • Bang Bang!

  • The VelociPastor

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

  • Apostle

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Slice

  • If Beale Street Could Talk

  • High Life

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★

  • The Old Man & the Gun

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★½

  • The Meg

  • Penguin Highway

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Purl

    ★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Sense8: Creating the World

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • The World Is Yours

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Arctic

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

  • Nothing Like a Dame

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • For the Hungry Boy

  • La Coupe Bernard Tapine

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½