• First Cow

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Rushmore

    ★★★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Jurassic Park III

    ★★★

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★½

  • Castle in the Sky

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Bringing Up Baby

    ★★★★★

  • The Birth of a Nation

  • The Mad Scientist

    ★★★★½