Sort by

Mark has logged 694 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seance

Seance

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleep

Sleep

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Missionary

The Missionary

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Metallica: 40th Anniversary - Live at Chase Center (Night 1)

Metallica: 40th Anniversary - Live at Chase Center (Night 1)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Stepmother Is an Alien

My Stepmother Is an Alien

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fortune

The Fortune

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Creature

Creature

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Love of Jeanne Ney

The Love of Jeanne Ney

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry