Sort by

Mark has logged 519 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fall of Ako Castle

The Fall of Ako Castle

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Obsession

Murder Obsession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
El Puro

El Puro

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bye Bye Barry

Bye Bye Barry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Want Him Dead

I Want Him Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The War of the Worlds: Next Century

The War of the Worlds: Next Century

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ga-ga: Glory to the Heroes

Ga-ga: Glory to the Heroes

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Age of Consent

Age of Consent

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blue Jean Monster

The Blue Jean Monster

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doom

Doom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Witness

Witness

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RoboDoc: The Creation of RoboCop

RoboDoc: The Creation of RoboCop

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sly

Sly

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Royal Tramp

Royal Tramp

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Contract Killer

Contract Killer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Milli Vanilli

Milli Vanilli

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Wai in the Scripture with No Words

Dr. Wai in the Scripture with No Words

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Enforcer

The Enforcer

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Hero in China

Last Hero in China

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Typhoon Club

Typhoon Club

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Medallion

The Medallion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry