Sort by

Mark has logged 49 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kickboxer: Retaliation

Kickboxer: Retaliation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wanda

Wanda

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Laguna Ave.

Laguna Ave.

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killer

The Killer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martin

Martin

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night Monster

Night Monster

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Horrors

House of Horrors

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Horror Island

Horror Island

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Lane

Lovers Lane

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Being There

Being There

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Core

The Core

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Harbinger

The Harbinger

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Line of Duty 4

In the Line of Duty 4

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fill 'er Up with Super

Fill 'er Up with Super

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Line of Duty 3

In the Line of Duty 3

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Living

Living

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Women of Twilight

Women of Twilight

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry