CozyRy has logged 237 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rewind

Rewind

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Click

Click

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Iris: A Space Opera by Justice

Iris: A Space Opera by Justice

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry