Sort by

CozyRy has logged 322 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Laura

Laura

1944
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Help

Help

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
The Wood

The Wood

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Full Metal Jacket: Between Good and Evil

Full Metal Jacket: Between Good and Evil

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry