CozyRy has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Without a Map

The Man Without a Map

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Amer

Amer

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry