• Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Four Roads

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Cosmos

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Beats

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • We Are Columbine

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Polar

    ★★

  • Fyre

  • Glass

    ★★★