Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dimension Travelers

The Dimension Travelers

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1961
×
★★★
Edit this entry  
22
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Love at Sea

Love at Sea

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry