Cozy has logged 78 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★
Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
Edit this entry  
24
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry