Colden has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Behind The Try: A Try Guys Documentary

Behind The Try: A Try Guys Documentary

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
The Crimson Pirate

The Crimson Pirate

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★★
Edit this entry  
14
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
What on Earth!

What on Earth!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birds Anonymous

Birds Anonymous

1957
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tabasco Road

Tabasco Road

1957
×
★★★
Edit this entry  
29
Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

1955
×
★★★½
Edit this entry  
25
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Sandy Claws

Sandy Claws

1955
×
★★★
Edit this entry  
23
Touché, Pussy Cat!

Touché, Pussy Cat!

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
From A to Z-Z-Z-Z

From A to Z-Z-Z-Z

1954
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Johann Mouse

Johann Mouse

1953
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry