• My Best Part

    ★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★★½

  • Hidden

  • Autoficción

  • Passion Simple

    ★★

  • Her Socialist Smile

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Tie

  • The Price of Cheap Rent

  • Scars

  • Sing Me a Lullaby

  • Stephanie

  • Succor

  • Sinking Ship

  • Violation

    ★★

  • Shooting Star

  • As Spring Comes

  • Our Hearts Beat Like War

  • Every Day's Like This

  • Strong Son

  • Drought

  • The Archivists

  • Navozande, the Musician

  • Benjamin, Benny, Ben

  • Dustin

  • Another Round

    ★★

  • Shadow in the Cloud

  • Saint-Narcisse

    ★★★½

  • Loose Fish

  • Pilar

  • Black Bodies

  • Aniksha

  • Spring Blossom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Marlon Brando

  • David

  • 4 North A

  • Still Processing

  • Beginning

  • The Inheritance

    ★★★

  • Fauna

    ★★★½

  • New Order

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Beans

    ★★

  • No Ordinary Man

    ★★½

  • The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

    ★★½

  • Notturno

    ★★½

  • Night of the Kings

    ★★

  • Last Words

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Disciple

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • In Sudden Darkness

  • History of Civilization

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Pajeú

    ★★★

  • Point and Line to Plane

  • Strasbourg 1518

  • Summer of 85

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Bike Talk Show

  • Sweat

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

    ★★★

  • DAU. Natasha

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★½