RSS feed for cptkrrk

cptkrrk has logged 27 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Strong

12 Strong

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula 3000

Dracula 3000

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disintegration Loop 1.1

Disintegration Loop 1.1

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry