RSS feed for Jatinder
  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cheer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Rim of the World

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • The Last Summer

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • The Silence

    ★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½