Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
Edit this entry  
23
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Edit this entry  
27
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Book of Love

Book of Love

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
Edit this entry  
16
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry