Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Magic of Oz

The Magic of Oz

1963
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Felidae

Felidae

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Milo and Otis

The Adventures of Milo and Otis

1986
×
½
Read the review Edit this entry