Craig Shirar-Zilmore has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts 5

Fantastic Beasts 5

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts 4

Fantastic Beasts 4

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fountainhead

The Fountainhead

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carnivore

Carnivore

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry