Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Umma

Umma

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Vamps

Vamps

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All About Steve

All About Steve

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry