• The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½