Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry