• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Landscapers

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Underground Railroad

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • I May Destroy You

  • The High Note

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Dancing with the Birds

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★