Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Elvis

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Line Goes Up - The Problem With NFTs

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • For Myself, Alone

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★

  • Steve-O: Gnarly

    ★★★

  • Do You See What I See?

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • J.R. “Bob” Dobbs and The Church of the SubGenius

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★★

  • It

    ★½

  • Manhunt

    ★★★★

  • The Emoji Movie