RSS feed for Danielle
  • Emma.

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • The Prodigy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Await Further Instructions

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Truth or Dare

  • Ready Player One

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • Early Man

    ★½

  • What Keeps You Alive

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Escape Room

    ½

  • Power Rangers

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • 77 Minutes

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • Tell Me How I Die

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★½

  • Raw

    ★★★★½