Sort by

owen has logged 178 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry