• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Plan B

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Dashing in December

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • The Thing About Harry

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★