Sort by

jeremi has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snowglobe

Snowglobe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry