• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Little Women

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Christmas Under the Stars

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Western Stars

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Late Afternoon

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★★