Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Holiday Spin

Holiday Spin

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mystery, Alaska

Mystery, Alaska

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angels Sing

Angels Sing

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killing Bono

Killing Bono

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry