• Candyman

    ★★★★

  • The Boy Behind the Door

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • A Perfect Enemy

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Caveat

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bloody Hell

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • High Score

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Stray

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Togo

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★