Sort by

Cole Duffy has logged 397 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Thomas: Accounting for the Days

Uncle Thomas: Accounting for the Days

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
City of Pirates

City of Pirates

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jefferson Circus Songs

Jefferson Circus Songs

1974
×
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry